Miciny.cz Hafici.cz Konicci.cz

www.utulok-piestany.sk

Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Pláč zvířat - pomozte!!!!

 

Lidé zapomněli na tuto pravdu, ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, co jsi k sobě připoutal.

Antoine de Saint Exupéry (liška)

 

 Co dělat, když se setkáte s týráním zvířete?

Podezření z týrání zvířat se ohlašuje na příslušnou veterinární správu, na obecní (obvodní, městský) úřad (odbor životního prostředí) či - zejména v akutním případě - na policii ČR.

Oznámení můžete podat nejen písemně, ale i ústně. Je lepší, když uvedete své jméno a kontakt; mimo jiné se tak můžete dovědět, jak se daný případ vyvíjí. Úřady jsou však povinny zabývat se i anonymním oznámením.

Odebrání týraného zvířete pak může nařídit obecní (obvodní, městský) úřad, a to pouze na návrh veterinární správy. Pokud jde o potrestání - v případě, že se jedná o přestupek - řeší jej obecní nebo městský úřad, v případě, že je věc posouzena jako trestný čin, postupuje se stejně jako u jiného trestného činu (soudní řízení atd.).

Pokud si nevíte v konkrétním případě rady, obraťte se například na Nadaci na ochranu zvířat (www.ochranazvirat.cz), rádi vám poradí, jak postupovat a na koho se obrátit. Současná legislativa však bohužel neumožňuje, aby organizace přímo zasáhla - při řešení týrání zvířete má stejné pravomoci jako kterýkoli občan.

V současné době se připravuje novela, která má zavést větší postihy za týrání zvířat. Co konkrétně obsahuje se můžete dozvědět z tohoto článku (LN 26. dubna 2007).

Co se považuje za týrání zvířete

(podle zákona č.246/92 Sb.)

- Nutit zvíře k výkonům, které neodpovídají jeho fyzickému stavu a biologickým schopnostem a prokazatelně překračují jeho síly.

- Omezovat výživu zvířete.

- Omezovat pohyb nutný pro určitý druh zvířete, pokud by omezení způsobilo utrpení.

- Chovat zvířata v nevhodných podmínkách nebo tak, aby si sama nebo vzájemně způsobovala utrpení.

- Provádět chirurgické zákroky za účelem změny vzhledu zvířete (např. kupírování uší, ničení hlasivek... apod.).

- Zacházet se zvířetem, přepravovat je nebo je pohánět způsobem, který vyvolává nepřiměřenou bolest, utrpení nebo poškození zdraví anebo vede k jeho neúměrnému fyzickému vyčerpání.

- Nikdo nesmí bez důvodu usmrtit zvíře. (důvody k usmrcení naleznete ve zmiňovaném zákonu).

Jak postupovat krok za krokem

- Napsat si kontaktní údaje majitele týraného zvířete (bydliště, jméno, příjmení... apod.).

- Napsat si jakým způsobem k týrání dochází, jakých metod se užívá. Pokud jste byly svědkem přímo konkrétní situace, popište danou situaci i s časovými údaji.

- Pořídit důkazy, pokud je to možné (fotografie, video... apod.).

- Ke všem písemným záznamům pořiďte kopie.

- Obrátit se na policii České republiky, městskou policii, krajský či obecní úřad, krajskou veterinární správu.

- Zkontaktovat se s příslušnou organizací, např. zmiňovanou Nadací na ochranu zvířat (www.ochranazvirat.cz) , Společností pro zvířata (www.spolecnostprozvirata.cz) nebo Svobodou zvířat (www.svobodazvirat.cz) .

- Příslušná veterinární správa je povinna celou věc zkontrolovat (stejně jako policie kontroluje dodržování zákonů), případně udělit potrestání. Náklady spojené s léčbou, péčí po odebrání (např. pobyt v útulku) týraného zvířete hradí a nese osoba, která tento stav způsobila, tj. majitel zvířete.

Konkrétní zákony, předpisy a nařízení týkající se této problematiky najdete na

www.utulek.org/predpisy/predpisy.php

81.0.228.70/attachments/Novy_par135OZ.htm

Pokud se chcete aktivně zapojit do řešení legislativní problematiky, případně podat trestní oznámení pro týrání nebo stížnost, navštivte ještě tuto stránku:

Zdroj: www.utulky.estranky.cz/clanky/tyrani

 

     

 

       Ztratila se a ještě se nám nevrátila.

Prosím pomozte pokud by jste ji někde zahlédli nebo věděli o někom u koho by mohla být. Za každou informaci vám budeme vděční, kontaktujte nás na tel. 603 268 048,

email: zachrannepacicky@seznam.cz.

Ťapinka je malá 6letá fenečka černé barvy s hnědě zbarveným čumáčkem a nožkami. Je moc hodná, ze začátku je bázlivá, ale nechá se pohladit. Ztratila se nám 23.11. u Kostelce nad Orlicí (královéhradecký kraj), ale od té doby může být kdekoliv.

Moc všem děkujeme za jakoukoli pomoc !!!

NÁLEZCI FINANČNÍ ODMĚNA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Petice proti vraždění tzv. bojových plemen psů/ BSL

http://www.change.org/petitions/united-we-stand-against-the-pit-bull-ban

 

Lennox - kříženec labradora a buldoga, který byl omylem považován za pitbula. Ačkoliv nikdy nikoho nepokousal ani neohrožoval, jeho vizáž byla pro městskou radu důvodem, aby nařídila jeho usmrcení.

11.7.2012 byl Lennox v Belfastu navzdory tisícům peticí a demonstrací uspán. 

 

 Wicca - stafordšírský bulteriér - pětiletá fenečka, která se také ničím neprovinila. Jen se narodila jako stafordšír. Eutanázie 26.7.2012 v Montrealu.

A takových pejsků bylo, je a nejspíš ještě bude moc a moc. Více na stránkách:  http://www.hafici.cz/profily/detail/135056/

                      http://psych-pejsku.blog.cz/1208/znate-pribeh-lennoxe

http://www.dogsmagazin.cz/dogs-magazin/pes-v-nouzi/kauzy/kazdy_pes_je_lennox/

http://www.facebook.com/groups/385143248205972/?notif_t=group_added_to_group

 

Odsúdené psíky

https://www.facebook.com/pages/Ods%C3%BAden%C3%A9-ps%C3%ADky/323427940409

 

Hledá se Sushi

 

SÚKROMNÝ DEPOZIT - Občianske združenie MAČACÍ RAJ

Nové Zámky

DENISA VANYOVÁ 0944 076 106, 
0905 641 549 (ADOPCIE)

 

"Mačací raj" je názov súkromného depozitu pre mačičky. Funguje od 4.1.2011 a jeho hlavným cieľom je pomáhať mačičkám v núdzi. Mačičky, ktoré potrebujú pomoc, sa k nám dostávajú rôznymi spôsobmi. Väčšinou ich nájdeme bezradné na ulici, alebo nám zavolajú dobrí ľudia, ktorým nie je osud mačičky v núdzi ľahostajný, alebo sa jednoducho dozvieme o mačičke, ktorá pomoc potrebuje. Mačičky u nás prejdú karanténou, odčervením, odblšením, prípadne liečením a následne sú umiestnené do depozitu medzi ostatné chránenkyne. Tam sú postupne socializované, spoznávame ich povahy a takto ich môžeme zodpovedne pripraviť na odchod do nového domova. Ich fotky a popisy sú umiestňované aj na webe OZ Mačky SOS, ktoré nám týmto spôsobom veľmi pomáha a sme im vďační. Mačičky a kocúrikovia od nás odchádzajú očkovaní, kastrovaní (sterilizované) s veterinárnym preukazom a adopčnou dohodou.

Viac tu: http://macaciraj.webnode.sk/

 

TOPlist