Miciny.cz Hafici.cz Konicci.cz

www.utulok-piestany.sk

Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nikol


Půvabná Nikol   

Nikolka je tříletá adoptovaná kočička. Když jsem si ji přebírala, byla maličká, droboučká, čerstvě po kastraci a silně zasvrabená. Původně jsem si jela pro jinou kočičku, pak ale z boudičky na škrabadle vylezla Nikolka a zadívala se na mě nádhernýma zlatýma, černě orámovanýma očima. A smutnýma.

Přistoupila jsem ke škrabadlu a pozdravila ji přivřením očí. Nikolka odpověděla, nechala se pohladit a pak začala třískat hlavičkou, jako kdyby si nějak chtěla zasloužit lásku nebo co...tohle jí zůstalo dodneška. Ještě nikdy jsem neviděla, aby byla kočka tak hladová po lásce... a že mi jich prošlo rukama fakt hodně. Hned ke mě chtěla a když se vrátila ošetřovatelka, jestli jsem si vybrala, popadla jsem Nikolku a vyfičela ven, jinak by nás šlo víc, mnohem víc a jen zbytky zdravého rozumu mi bránily nacpat si přepravku kočičákama.

Následující den jsme navštívily veterinární kliniku. Pan doktor byl na mrtvici, když viděl stav oušek, a následně i já, když mi sdělil, že musím přeléčit i Čikinku, ačkoliv se holčiny ani nestačily pořádně zkontaktovat a kolik bude léčba stát. Následovala léčba Strongholdem, dále kapky do oušek a čištění dětským olejíčkem. Po každé akci jsem byla podrápaní do krve, byt jsem umývala roztokem Ajatinu, do prádla přidávala Cyteal. Byla to hrůza, nicméně kdyby se chtěl někdo zeptat, jestli bych si Nikol vzala znova i s tím vším nadělením, určitě ano a neváhala bych ani vteřinu. Když jsme šly poprvé na kontrolu, pan doktor se smál a chválil...Nikolka přibrala kilo, ouška byla o sto procent lepší, kožíšek hustší a jakoby se celá rozzářila.

Mám ji přesně 9 měsíců ( od 4.6.2016, zápis 5.3.2017) a je z ní nádherná princezna. Váží 6 kilo, ke kůžičce se není možné přes hustý kožíšek dostat, sebevědomí, které bylo s bídou u země má skoro na lustru a v každém očku padesát lumpáren a deset čertů navrch. Jen to třískání hlavou jí zůstalo, když se náhodou zapomenu zastavit s pusou a pohlazením, což se mi až tak často nestává, protože to je moje láska.

     

Nikolka v den adopce.                                                  Nikol po měsící.

         

         Nikolka dnes. 

 

 

 

 

 

 

TOPlist