Miciny.cz Hafici.cz Konicci.cz

www.utulok-piestany.sk

Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O mě

 

                            

      

                           

Vystudovala jsem VOŠ humanitního zaměření ( Státní konzervatoř) a kvůli úrazu jsem přerušila studia na VŠ - obor teologie, psychologie. Na školu jsem se už nevrátila a to především proto, že to nešlo časově dohromady s mojí prací u zvířat.

Zvířata jsou mojí celoživotní láskou. 20 let jsem se zabývala chovatelstvím a výcvikem, 8 let jsem byla aktivním figurantem a instruktorem služební a sportovní kynologie, absolvovala jsem zkoušky z výkonu a závody. Kynologické vzdělání a zkušenosti jsem získala v elitním kynologickém klubu Nový Hradec Králové, který patřil nejprve pod Svazarm, po roce 1989 se stal samostatnou kynologickou organizací.         

Součástí instruktorské zkoušky byl nejen teoretický a praktický výcvik, ale i veterinární minimum, takže bych měla zvládnout i první pomoc a ošetření.

 Dlouhou dobu jsem byla i členkou Svazu chovatelů koček, zúčastňovala jsem se chovatelských soutěží a výstav, kde jsem sama vystavovala a fungovala i jako stevard ( odnáší na výstavách kočky z klecí k posouzení a zpět, předvádí je před posuzovatelem a na závěrečném vyhlášení výsledků.)

Od r. 2008 jsem jako psí chůva pracovala pod agenturou, v současné době již sama a to především proto, abych mohla rozšířit služby i na jiné mazlíčky, přizpůsobit ceny tak, aby tyto služby mohl využívat každý, kdo je potřebuje a na požadavcích se domlouvat přímo s majitelem zvířátka. Přijímám i klienty se zdravotním handikepem. 

Původně jsem chtěla, aby tato stránka byla čistě profesionální – jeden obrázek pejska a čičinky, nabídka služeb, ceník a kontakt. Jenže…lidé mě dost často kontaktují se žádostmi o různé rady, ať už z oblasti výcviku nebo chovatelství, dokonce  se obracejí i s veterinárními problémy ( podotýkám, že nejsem veterinář, ale výcvikář a chovatel), takže jsem se rozhodla přidat ještě další stránky o tom, jak kotě nebo štěně vybírat, na co dát pozor, jak a čím krmit, kde je možné si koupit pro zvířátko výbavičku a kde ho ubytovat v případě dovolené, až po výcvik a možnost zvířátko si uchovnit.

Časem přibyly fotky klientů, potom mých zvířat a přátel a vzpomínkový Duhový most. A nemohu ani opomenout práva a ochranu zvířat, jelikož se tímto dost zabývám.

Zkrátka z profesionální stránky se postupem času stala stránka napůl osobní, ale nechci na tom nic měnit. Podstatné je, aby v ní každý našel to, co ho zajímá a co potřebuje nebo si aspoň prohlédl krásné fotky zvířat. Zvířata jsou totiž skutečně nádherná a to nejen zevnějškem, ale především tou čistou, bezelstnou a nezištnou dušičkou.

Moje nejoblíbenější plemena psů jsou německý ovčák, beauceron, tosa inučeskoslovenský vlčák, brazilská fila, rotvajler, americký stafordšír, flat coated retrívr a dogy. Prostě spíš větší plemena, se kterými jsem v drtivé většině pracovala.

V případě koček jsou mými favority mainky, turecká van, kočky bengálské a ragdollky.

Jinak si ale nevybírám, a i kdyby mi zvíře bylo jakkoliv nesympatické, už jen ten status zvířete mu zaručuje moji péči, pomoc, ochranu a lásku.

Já sama mám momentálně dvě kočenky. Čikoretka je nalezená poloangorka s hlavičkou britského typu a Nikolka, adoptovaná bílomourka, tlusťoučká, prostě taková selčička. 

 

                              

 

  Aktivity:

 Bojujeme proti týrání zvířat!

 Občanská iniciativa ochránců na FCB aneb SOS pro PES

 I am Lennox

 KOČKY A KOČIČÁCI HLEDAJÍ DOMOVY

 SOS13

 PETICE NA POMOC ZVÍŘATŮM

 Pomáhat a Chránit-ZVÍŘÁTKA (Psy-Kočky...SPOLEČNĚ)

  

 Kočky v nesnázích

 Výchova, výcvik, vše kolem psů - psovodi sobě

 Německý ovčák

 

 Lets like cats

 

            

 

Dodatek: pro zájemce o hlídání sděluji, že momentálně nemám podmínky k tomu, abych mohla hlídat zvířinky u sebe doma. Bydlení mám pronajaté a měla jsem problém sem dostat i svoji Čiki. O Nikolce se zatím moc neví a čím déle se nebude vědět, tím líp ( Nejspíš bychom letěli všichni :-) ). Mohu ovšem hlídat u vás nebo na vámi určeném místě nebo i dojíždět, pokud to tedy nebude 100 kilometrů od Prahy :-)

 

TOPlist